Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- 2014
2014-09-06 23:26:05
Z inicjatywy rodziców ruszyła w czerwcu w Warszawie akcja informacyjna, mająca na celu powstrzymać deprawację dzieci i młodzieży, która wkrada się do polskich szkół. W niedzielę 7.09 w Warszawskich parafiach akcja ta będzie kontynuowana.

W naszej parafii szersza akcja informacyjna będzie przeprowadzona w następną niedzielę (14.09.2014r) jednak już dziś zamieszczamy ważne w tej sprawie materiały. Zapraszamy do zapoznania się z ich treścią wszystkich, którym nie jest obojętny los reformy edukacji prowadzonej w naszym kraju.

Programowa seksualizacja – jest czy jej nie ma?
Niektórzy uważają, że nic się nie dzieje i za wcześnie na wszczynanie jakiegokolwiek alarmu. Dało się to zauważyć w niedawnym telewizyjnym programie Jana Pospieszalskiego „Bliżej” (pełna wersja programu w serwisie VOD TVP.pl), w którym gościli m.in. uczestnicy inicjatywy SSND* z Wrocławia i Warszawy, a także posłanka Joanna Fabisiak (PO). Danuta Stempniak, lider wrocławskiej SSND mówiła o zagrożeniu jakie może stanowić wprowadzenie do polskiej edukacji zaleceń zawartych w „Standardach edukacji seksualnej WHO”. Na podstawie różnych wystąpień i posunięć przedstawicieli rządu i MEN można sądzić, że standardy te staną się podstawą reformy programów szkolnych. [...]

Ekscesy postępowej" edukacji
Niestety, polska szkoła JUŻ JEST narażona na ekscesy „postępowej’ edukacji seksualnej, co oznacza „postępującą” seksualizację. Przykładowy incydent miał miejsce niespełna 2 tygodnie przed emisją wspomnianego programu - na lekcji biologii w jednym z bielańskich gimnazjów, oddalonym o niecałe 300 metrów od domu pani poseł. Nauczycielka obiecała piątkę temu uczniowi, który z pomocą ogórka lub banana prawidłowo zademonstruje stosowanie jednego ze środków antykoncepcyjnych. [...]

Jak sprawić, by głos rodziców był słyszalny i wysłuchany
Dlatego jako rodzice zabieramy w tej sprawie głos, chcemy by głos ten był w szkołach, kuratoriach i ministerstwie edukacji usłyszany i wysłuchany. Aby tak się stało musi to być głos naprawdę donośny i musi dobiegać z wielu stron. Dlatego organizujemy się i wzywamy do działania wszystkich rodziców. Dlatego przypominamy o ich konstytucyjnych prawach i narzędziach ich realizacji. Naturalnym i prawnie przewidzianym organem do wyrażania opinii na temat programu szkolnego są Rady Rodziców.

Zgodnie z Ustawą o systemie oświaty, „do kompetencji Rady Rodziców (…) należy uchwalanie w porozumieniu z Radą Pedagogiczną programu wychowawczego (…) i programu profilaktyki”, które obejmują „wszystkie treści i działania o charakterze wychowawczym i profilaktycznym”. Ponadto, „podjęcie działalności w szkole (…) przez stowarzyszenie lub inną organizację, (…) której celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły (…) wymaga uzyskania zgody dyrektora szkoły (…) po uprzednim uzgodnieniu warunków tej działalności oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii (…) Rady Rodziców”. Wreszcie, „Rady Rodziców mogą porozumiewać się ze sobą, ustalając zasady i zakres współpracy”.

Obszerniesze wiadomości znajdują się w zamieszczonych poniżej do pobrania dokumentach.

Nie bądźmy obojętni! Każdy głos się liczy!

www.stop-seksualizacji.pl – inicjatywa rodzin, audycje, książki, filmy
www.stopgender.pl – kompendium wiedzy: gender, in vitro, antykoncepcja, edukacja seksualna
www.stopdyktaturze.pl – wyjaśnienie konsekwencji planowanej ustawy antydyskryminacyjnej i apel do Pani Marszałek Sejmu
www.mamaitata.pl – wyjaśnienie zagrożeń dla rodziny i apel do Pana Prezydenta
www.oir.com.pl
Obywatelska Inicjatywa Rodzin
www.niedlagender.pl – aktualne wiadomości w temacie gender, materiay do pobrania

W razie pytań można kontaktować się z:
Na całą akcję swoją aprobatę wyraził arcybiskup Henryk Hoser oraz kardynał Kazimierz Nycz.

SSND - Stop Seksualizacji Naszych Dzieci

wiadomość na podstawie artykułu
p. Grzegorza Strzemeckiego (OIR)

Anna Zawada
Wojciech Bronisz

Podziel się:
sledzik
Facebook
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wiadomości
Prześlij wiadomość
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000